KEMIMOTO Midnight Sound Bar for Polaris RZR/570/800/900/XP/1000/Pro
HomeStore
DESCRIPTION
200+ Lighting Modes
240W Peak Power
With 2 woofers and 2 coaxial speakers (= 2 tweeters+ 2 midranges), this utv soundbar delivers 240W peak power output (100W RMS). Thanks to the Bass technique, it creates rich, loud, and dynamic bass even within a limited, small enclosure, reaching down to 65 Hz. The DSP system ensures that each speaker works individually, resulting in distortion-free sound reproduction. Enjoy dynamic bass, crystal-clear treble, and solid vocals with KEMIMOTO soundbar.
IP66 Weatherproof Outdoor Soundbar
Multiple Connection Ways
20-Minute Installation
SPECIFICATION
Series KEMIMOTO Midnight 60
Peak Power 240 Watts
Controller Type App Control, Remote Control, Button Control
Connectivity USB in/out, AUX in/out
BT Version 5.3
BT Range 33ft (10m)
Remote Control Distance 66ft (20m)
Paired Stereo Distance 20 Meters Max
Power Cord (with Fuse) Length 13ft
Amplifier Class D
Amplifier Frequency Response 65Hz-20KHz
Power Output DC 12V, 6A max
USB Port Output DC 5V, 2A max
Water Resistance Level IP66 Waterproof & Dustproof
Speakersā€˜ Size 4" Coaxial Speakers, 4" Woofers
Dimension L26" x W4.6" x H5.0"
FITMENT
  • Compatible with Polaris RZR/570/800/900/XP/1000/Pro
KEMIMOTO Midnight 26-inch UTV Sound bar Bluetooth Music Sync Multicolor Lights
Select Style
-65%
More Images
KEMIMOTO Midnight Sound Bar for Polaris RZR/570/800/900/XP/1000/Pro - Image 2
KEMIMOTO Midnight Sound Bar for Polaris RZR/570/800/900/XP/1000/Pro - Image 3
KEMIMOTO Midnight Sound Bar for Polaris RZR/570/800/900/XP/1000/Pro - Image 4
KEMIMOTO Midnight Sound Bar for Polaris RZR/570/800/900/XP/1000/Pro - Image 5
KEMIMOTO Midnight Sound Bar for Polaris RZR/570/800/900/XP/1000/Pro - Image 6
KEMIMOTO Midnight Sound Bar for Polaris RZR/570/800/900/XP/1000/Pro - Image 7
KEMIMOTO Midnight Sound Bar for Polaris RZR/570/800/900/XP/1000/Pro - Image 8
KEMIMOTO Midnight Sound Bar for Polaris RZR/570/800/900/XP/1000/Pro - Image 9
KEMIMOTO Midnight Sound Bar for Polaris RZR/570/800/900/XP/1000/Pro - Image 10
KEMIMOTO Midnight Sound Bar for Polaris RZR/570/800/900/XP/1000/Pro - Image 11
DESCRIPTION
200+ Lighting Modes
240W Peak Power
Multiple Connection Ways
20-Minute Installation
SPECIFICATION
Series KEMIMOTO Midnight 60
Peak Power 240 Watts
BT Version 5.3
BT Range 33ft (10m)
Amplifier Class D
Power Output DC 12V, 6A max
USB Port Output DC 5V, 2A max
Dimension L26" x W4.6" x H5.0"
FITMENT
Product Information
Shipping & Returns
240W Peak Power
Power Output DC 12V, 6A max
USB Port Output DC 5V, 2A max